نمایشگاه

دانشگاه حضور قهرمانان واقعی را تاب نیاورد

تخریب نمایشگاه عکس اقتصاد مقاومتی به دستور رئیس دانشگاه تهران


نمایشگاه خیابانی «و این قهرمان واقعی است» که  در ضلع جنوبی دانشگاه تهران در حال برگزاری بود با دستور رئیس دانشگاه تهران تخریب شد.

این نمایشگاه عکس که حاصل ۵ سال عکاسی از قهرمانان اقتصاد خرد توسط عکاسان «آژانس عکس مستند سو» بود، در پی تفاهم مکتوب و کسب مجوز از روابط عمومی دانشگاه تهران روی نرده‌های سبز این دانشگاه دایر شد.

بر اساس این توافق، نمایشگاه خیابانی «و این قهرمان واقعی است» می‌بایست از ۲۹ بهمن تا ۱۰ اسفند در ضلع جنوبی دانشگاه به نمایش در می‌آمد. در شرایطی که این‌ نمایشگاه با استقبال مردم و عابران خیابان انقلاب و رسانه‌ها مواجه شده بود، امروز به دستور شخص رئیس دانشگاه تهران در اقدامی ضد فرهنگی و دون شان محیط دانشگاه کلیه عکس‌های نمایشگاه تخریب شد و خسارت جدی به آثار عکاسان وارد آمد.

پیگیری‌ها درباره علت این حادثه تلخ حکایت از این دارد که رئیس دانشگاه به این بهانه که مطابق ضوابط هیچ تصویری نباید روی نرده‌ها نصب شود و تصاویر باید صرفا روی سازه قرار بگیرد، چنین دستوری صادر کرده است.

این در حالی است که در کلیه مراحل مذاکره و اجرای نمایشگاه که با حضور مسئولان دانشگاه انجام شده، هرگز چنین ضابطه‌ای به اطلاع آژانس عکس سو نرسیده و ظاهرا رئیس دانشگاه تهران با گذشت یک هفته پس از برگزاری نمایشگاه به یاد ضوابط افتاده است.

با این حال مشخص‌ نیست که چه ضرورتی برای تخریب آثار و عکس‌هایی که با زحمت برای نمایش خیابانی چاپ و تهیه شده بود، احساس شده و چه دلیلی برای وارد آوردن چنین خسارتی به یک آژانس عکس مستقل و خصوصی وجود داشته است.

 
 
 
 
 
 

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha