دو، رِ، می، فا، سُل، لا، سیب‌زمینی

عکاس :محمدصالح شریفی

جعفر باباپور کشاورز است و اهل چالدران و ۲۱ سال است که سیب‌زمینی می‌کارد و امرار معاش می‌کند. او پس از ۱۰ سال پیگیری موسیقی به صورت آماتور، ۲ سالی می‌شود که به صورت حرفه‌ای در این وادی مشغول فعالیت است. آقای باباپور اولین آهنگش را به نام «چالدران من» خلق کرد و حالا پنجمین آهنگ حرفه‌ای او در آستانه تولید است. او می‌گوید بی‌توجهی به حوزه فرهنگ موجب شده از موسیقی آذربایجان جز خاطره‌ای شیرین و البته مبهم و زینتی باقی نماند و آذربایجان از داشتن موزیسین‌هایی در سطح ملی و بین المللی محروم باشد.

موسیقی آذربایجان به اندازه تمدن آذربایجان شهرت دارد و قدمت. با این وجود یافتن ستاره‌های پرفروغ در سپهر موسیقی آذربایجان به خصوص ظرف چند دهه اخیر، از همیشه تاریخ دشوارتر بوده. این در حالی است که ترکیه و جمهوری آذربایجان خواننده‌های بسیاری را با شهرت منطقه‌ای و جهانی پرورش داده و عرضه کرده‌اند.

جعفر باباپور این روزها در تدارک یک آلبوم با ۱۲ آهنگ است و خودش هم دستی در سرایش شعر و ساختن ملودی‌ها دارد. محمد اصفهانی، معین و ابراهیم تاتلیس خوانندگان مورد علاقه او هستند. آقای باباپور وقتی از زراعت سیب زمینی فارغ می‌شود، کمر می‌بندد به کِشت نُت‌ها.

مطالب مرتبط

  • هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =